Історія

Наш клуб представляє одне з найскладніших і унікальних напрямів Наха-те – це стиль Годзю-рю, який дійшов до нашого часу в своєму первісному вигляді і зберіг всі ті традиції, які були закладені в нього.
Годзю-рю (яп. 剛柔 流 годзю-рю) – це школа жорсткого і м’якого, коріння якого глибоко пов’язані з напрямком кунг-фу Південного Шаоліня (школа тигра і школа співаючого білого журавля) .Термін Годзю-рю переводиться: Го – це твердий, дзю – це м’який, рю – це течія. У перекладі з китайської мови воно звучить: “Гнучкий як верба, твердий як гора Тай”.
Годзю-рю є стилем, що використовують внутрішню енергетику людини. В основі карате Годзю-рю лежить техніка ближнього бою, що дає можливість застосовувати його в умовах обмеженого простору (ліфт, транспорт, юрба).
Від сучасного спортивного карате відрізняється енергетичної спрямованістю і високою бойовою ефективністю. Наша організація, як офіційний представник Всеукраїнської федерації з годзю-рю карате, проводить змагання міського та обласного рівнів ,а також у складі збірної команди, бере участь у Всеукраїнських та міжнародних змаганнях, як на території України так і за кордоном.

Спортивний клуб «Будокан»

Існує з 2009 року й являє собою провідний спортивний клуб у складі Черкаської обласної федерації з годзю-рю карате . Наші спортсмени є багаторазовими чемпіонами та призерами змагань різного рівня,як місцевих та обласних, так і всеукраїнських та міжнародних. На сьогоднішній день в с/к «Будокан» займається 100 осіб у віці від 3-х до 33-х років.

Можливості,які мають наші спортсмени

 • тренування під наглядом кваліфікованого тренерського складу (групи розподіляються згідно віку та спортивної майстерності)
 • взяття участі у змаганнях різного рівня (участь у змаганнях згідно набутої спортивної майстерності та рівня підготовки)
 • офіційне присвоєння спортивних розрядів та звань за результатами змагань (згідно вимог Єдиної спортивної класифікації України)
 • офіційна атестація на учнівські ступені «кю»
 • допомога при вступі до ВНЗ на факультети пов’язані з фізичною культурою та спортом
 • отримання премій кращими спортсменами клубу
 • допомога дорослим спортсменам у працевлаштуванні, в якості діючого інструктора нашої організації
 • Розділи, які вивчають та практикують спортсмени с/к «Будокан»
  • Ката
  • Шобу куміте
  • Ірікумі-дзю
  • Ірікумі-го

  Що таке ката

  Це динамічний формально-технічний комплекс стійок,ударів та блоків, які застосовуються під час двобоїв (так званий «бій з тінню»). Відпрацювання ката сприяє покращенню координації рухів,володінню своїм тілом,утриманням балансу. Вивчення ката необхідне для проведення більш технічного та ефективного двобою.

  Що таке шобу куміте

  Це двобій з дозованим контактом. Використовуються дозовані удари руками в корпус, удари ногами в корпус та голову,підсікання. Техніка шобу куміте сприяє покращенню реакції, контролю з володіння своїм тілом та швидкості під час проведення двобоїв.

  Що таке ірікумі-дзю

  Це один з видів повноконтактного  двобою, який практикується в годзю-рю карате. Використовуються удари руками в корпус, удари ногами у внутрішню/зовнішню частину стегна (лоу кік),удари ногами у корпус та голову, кидки,підсікання,боротьба у партері,задушливі та больові прийоми.

  Що таке ірікумі-го

  Це один з видів повноконтактного  двобою, який практикується в годзю-рю карате. Використовуються удари руками в голову,корпус, удари ногами у внутрішню/зовнішню частину стегна (лоу кік),удари ногами у корпус та голову, кидки,підсікання,боротьба у партері,задушливі та больові прийоми.

Спортивний клуб "Будокан" це – команда чемпіонів!

Спортивний клуб "Будокан" це – команда чемпіонів! м.Черкаси тренер Мельник Андрій Олександрович тел +38 096 345 88 69

Опубліковано Черкаська обласна федерація окінавського годзю-рю карате Джундокан Четвер, 29 листопада 2018 р.

2+

Comments

comments